W sobotę tarnowianie zagrają w Lublinie

2018-04-12 15:50:56

W sobotę 7 kwietnia o godzinie 17:30, w ramach 23 kolejki III ligi, piłkarze „Jaskółek” wyjeżdżają do Lublina na pojedynek z miejscową drużyną Motoru.

Nasz najbliższy rywal to zespół z czołówki ligowej tabeli. Motor cały czas liczy się w walce o awans do II ligi. Obecnie lublinianie po zaskakującym remisie w ubiegłą sobotę z Krośnie z Karpatami 1-1 tracą do liderującego zespołu Wólczanki 2 punkty. Zespół trenowany od stycznia 2017 roku przez Marcina Sasala w tym sezonie za cel postawił sobie właśnie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze najbliższego pojedynku zgromadzili do tej pory w 21 rozegranych pojedynkach 42 punkty, zanotowali 13 zwycięstw, 3 remisy i ponieśli 5 porażek. W rundzie jesiennej na stadionie w Tarnowie Unia poniosła z drużyną Motoru porażkę aż 0-4.

Przed piłkarzami „Jaskółek” bardzo ciężki mecz na pięknym nowoczesnym stadionie w Lublinie. Tarnowianie w ostatniej kolejce ponieśli dotkliwą porażkę z inna drużyną z czołówki Resovią Rzeszów 2-5 i ponownie zbliżyli się do strefy spadkowej nad którą mają tylko 3 punkty przewagi. Warto tez zauważyć że drużyny Spartakusa Daleszyce i Podlasia Biała Podlaska, które znajdują się niżej w tabeli mają rozegrane jedno spotkanie mniej od Unii. Obecnie między 11 a 17 drużyna w ligowej tabeli jest różnica tylko 4 punktów. Walka o utrzymanie będzie nie mniej ciekawa niż walka o awans. Tarnowianie mimo że nie są faworytem pojedynku w Lublinie muszą walczyć o każdą możliwą zdobycz punktową patrząc na aktualną sytuację w ligowej tabeli.

Ł. Przeklasa

Powrót

Najnowsze wiadomości