Widocznie się zmieniamy!

Dla rodziców

Wychowankowie w pierwszym zespole Jaskółek

Podstawowym celem szkolenia młodzieży w Unii Tarnów jest stałe wzmacnianie siły sportowej pierwszego zespołu. To nasi wychowankowie mają być sercem pierwszego zespołu, gdyż mając ich pod opieką przez lata możemy w większym stopniu kształtować ich zdolności i dokładnie śledzić rozwój ich potencjału.

 

Wychowankowie Akademii w najlepszych klubach Polski

Nasi wychowankowie mają otrzymać od naszych trenerów tak dobry warsztat, żeby być w stanie zajść na sam szczyt. Ten szczyt leży obecnie poza terytorium Polski. Dlatego też musimy się pogodzić z tym, że nasza najlepsza młodzież będzie opuszczała Klub w poszukiwaniu większych wyzwań sportowych. My nie tylko nie będziemy hamować ich naturalnej ścieżki kariery, ale na każdym kroku będziemy wspierać ich rozwój piłkarski, intelektualny i mentalny, tak żeby byli w stanie „zawojować świat”.

Naturalna ścieżka rozwoju wychowanka Akademii powinna być podzielona na następujące etapy: dołączenie do kadry pierwszego zespołu, debiut w III lidze, regularna gra w wyjściowym składzie pierwszego zespołu, transfer do jednej z czołowych drużyn Polski lub klubu z zagranicy.


Wychowankowie Akademii Trenerami i Pracownikami Unii Tarnów

W niektórych przypadkach młody zawodnik nie decyduje się na kontynuację swojej kariery piłkarskiej. Może bowiem dojść do granic swoich możliwości sportowych, bądź zdrowotnych. Również taki scenariusz może przynieść wymierne korzyści dla klubu, bo to właśnie wśród niedoszłych piłkarzy można z powodzeniem szukać przyszłych trenerów grup młodzieżowych, fizjoterapeutów, czy innych członków sztabów szkoleniowych. W Akademii mogą liczyć na wsparcie w zdobywaniu odpowiedniego wykształcenia i niezbędnego doświadczenia w pracy z młodzieżą. Akademia jest nie tylko nakierowana na wychowywanie piłkarzy, ale także na wychowywanie przyszłej kadry trenerskiej i organizacyjnej klubu.

 

Dokumenty do pobrania

 Podanie o przyjęcie do KS ZKS Unia Tarnów

 Regulamin Zawodników KS ZKS Unia Tarnów

 Regulamin Składek Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów