Legenda ożywa na nowo!
OBRONIĆ DOMOWĄ TWIERDZĘ
2019-06-07 21:02

W sobotę Unia Tarnów rozegra ostatni mecz na własnym stadionie w ramach rozgrywek IV ligi małopolskiej grupy wschodniej. Rywalem Jaskółek będzie Dunajec Zakliczyn.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego w minioną sobotę zapewnili sobie już zwycięstwo w lidze i udział w barażach o awans z triumfatorem grupy zachodniej. Wiadomo już także, że rywalem Jaskółek w „finale sezonu” będzie Jutrzenka Giebułtów. Nim jednak dojdzie do ostatecznej rozgrywki przed piłkarzami Unii jeszcze dwa ligowe spotkania. W najbliższą sobotę do Tarnowa przyjedzie walczący o utrzymanie Dunajec Zakliczyn.

Obie drużyny w lidze mierzyły się jak dotąd tylko raz. Pod koniec rundy jesiennej obecnego sezonu Unia wygrała w Zakliczynie 4:0. Dunajec stracił w tym sezonie już 71 bramek, a więc najwięcej ze wszystkich zespołów w lidze. W sobotę naprzeciwko siebie staną zatem najsłabsza i najmocniejsza formacja defensywna rozgrywek. W siatce Jaskółek piłka lądowała dotąd jedynie 17 razy.

Goście zajmują obecnie 14 lokatę i znajdują się w strefie spadkowej. Aby zachować jeszcze szanse na pozostanie w gronie czwartoligowców, z Jaskółczego Gniazda muszą wywieźć komplet punktów. Nie będzie to łatwe zadanie zważywszy na formę jaką prezentują tarnowianie oraz to, że w tym sezonie przy Zbylitowskiej nikt jeszcze nie zdołał pokonać gospodarzy. Dla Jaskółek sobotnie spotkanie będzie doskonałą okazją do szlifowania formy przed meczami barażowymi oraz do tego, aby wspólnie z kibicami świętować zwycięstwo w rozgrywkach. Początek meczu zaplanowano już na godzinę 11. Widzimy się na Z3!

Zobacz również