Legenda ożywa na nowo!
MECZ POD ZNAKIEM DEBIUTÓW
2019-06-08 20:16

W sobotnim spotkaniu 29. kolejki grupy wschodniej małopolskiej IV ligi, Unia Tarnów przegrała z Dunajcem Zakliczyn 1:2. Honorową bramkę dla Jaskółek zdobył Kamil Tyrka.

W poprzedniej kolejce biało-niebiescy zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w barażach o awans do III ligi. Dzisiejszy mecz był więc dobrą okazją, by szansę gry od pierwszych minut dostali zawodnicy, którzy wcześniej wchodzili z ławki. Ponadto w pierwszej drużynie Unii Tarnów zadebiutowało dziś aż czterech piłkarzy, grających na co dzień w zespole juniorów starszych – Patryk Bąska, Kamil Derlaga, Maciej Sumara i najmłodszy z tego grona, szesnastoletni Patryk Suchowski.

Grający o życie Dunajec Zakliczyn od początku postawił tarnowianom twarde warunki. Już w 7 minucie spotkania przyjezdni zaskoczyli obronę gospodarzy i po strzale Kamila Wójcika objęli prowadzenie w meczu. Podrażnione takim obrotem sprawy Jaskółki starały się odpowiedzieć. W ekwilibrystyczny sposób na bramkę rywali uderzał Kamil Derlaga, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Kilka minut później, po dośrodkowaniu Dominika Wardzały z rzutu wolnego, bliski wyrównania był Paweł Węgrzyn, lecz futbolówka minęła bramkę Michała Noska. W kolejnej akcji pojedynek o górną piłkę z golkiperem przyjezdnych stoczył Damian Bachara, lecz i tym razem szczęście było po stronie gości. Na przerwę w lepszych humorach udali się zatem piłkarze Dunajca.

Po zmianie stron, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej połowie, zarówno jedni jak i drudzy stwarzali sobie sytuacje. Unia atakowała raz jedną, raz drugą stroną, jednakże próby przebicia się przez defensywę rywali nie przełożyły się na zdobycie gola wyrównującego. W 72 minucie w polu karnym Jaskółek został sfaulowany zawodnik gości, sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił kapitan przyjezdnych Dariusz Gwiżdż. Po stracie drugiej bramki piłkarze Unii rzucili się do odrabiania strat, spychając rywali do defensywy. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, dzisiejszy debiutant Maciej Sumara podał do Kamila Tyrki, a ten wpakował futbolówkę do siatki obok bezradnego bramkarza rywali. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestać, w dalszym ciągu nacierając na bramkę Dunajca.

W doliczonym czasie gry, pędzący lewą stroną boiska Kamil Tyrka w bezpardonowy sposób został zaatakowany przez jednego z rywali. Zawodnik Jaskółek padł na murawę i przez kilka chwil zwijał się z bólu. Całe zajście wyglądało groźnie, a dla zdobywcy bramki kontaktowej był to koniec udziału w tym spotkaniu. W konsekwencji Jaskółki kończyły mecz w dziesiątkę. Pomimo prób tarnowianom nie udało się doprowadzić do wyrównania i po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość rywali na własnym stadionie.

W ostatniej kolejce Unia Tarnów uda się na wyjazdowe mecz z Orkanem Szczyrzyc. Następne spotkanie w Jaskółczym Gnieździe to długo wyczekiwany „finał sezonu” -  rewanżowy pojedynek barażowy z triumfatorem grupy zachodniej Jutrzenką Giebułtów. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz!

Unia Tarnów – Dunajec Zakliczyn 1:2 (0:1)

Bramki: Kamil Tyrka 88’ (as. Maciej Sumara) – Kamil Wójcik 7’, Dariusz Gwiżdż 72’ (k.)

Unia: Andrzej Łukasik, Patryk Bąska, Michał Derlaga, Paweł Węgrzyn – Mateusz Nowak (46’ Patryk Suchowski), Kacper Ostrowski, Kamil Kasprzykowski (60’ Kacper Nytko), Kamil Tyrka – Maksymilian Starzyk (60’ Maciej Sumara), Damian Bachara (60’ Szymon Adamski), Dominik Wardzała (46’ Łukasz Popiela)

Dunajec: Michał Nosek – Kamil Brzęk, Marcin Pawłowski, Dariusz Gwiżdż, Piotr Potępa, Artur Kiełbasa, Filip Świderski, Adrian Wójcik, Kamil Wójcik, Mateusz Wójcik, Arkadiusz Sady