Legenda ożywa na nowo!
OSTATNI PRZYSTANEK PRZED BARAŻAMI
2019-06-14 15:54

Już jutro rozgrywki małopolskiej IV ligi dobiegną końca. W ostatniej kolejce piłkarze Jaskółek udadzą się na wyjazdowy pojedynek z Orkanem Szczyrzyc.

W sobotę obie grupy IV ligi małopolskiej zakończą kampanię 2018/19. Dla dwóch drużyn nie oznacza to jednak jeszcze końca sezonu, ponieważ ten najważniejszy bój dopiero przed nimi. Mowa oczywiście o tarnowskiej Unii i Jutrzence Giebułtów, które niebawem zmierzą się w dwumeczu barażowym, którego stawką będzie awans do III ligi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Giebułtowie 20 czerwca, zaś rewanż zaplanowano na 25 czerwca w Jaskółczym Gnieździe.

Orkan Szczyrzyc jest już pewny utrzymania w gronie czwartoligowców, może jednak znacznie poprawić swoja pozycję w tabeli. Obecnie z dorobkiem 38 punktów zajmuje on 12 lokatę, jednak do szóstego BKS Bochnia traci tylko trzy oczka. Obchodzący w tym roku swoje 70-lecie klub, jubileusz ten zwieńczył zdobyciem Pucharu Polski na szczeblu nowosądeckiego OZPN. W półfinale wojewódzkim Orkan musiał jednak uznać wyższość trzecioligowego Hutnika Kraków, z którym na własnym stadionie przegrał 2:6.

Tarnowianom nigdy nie grało się łatwo w Szczyrzycu. W dwóch rozegranych jak dotąd ligowych pojedynkach, Jaskółki za każdym razem musiały uznać wyższość rywali. W sezonie 2006/2007 w obu meczach padły identyczne wyniki na korzyść gospodarzy. Jesienią w Tarnowie biało-niebiescy pokonali Orkan 4:0, jednak na wiosnę szczyrzycanie zrewanżowali się takim samym wynikiem na swoim terenie. Ogółem w pięciu rozegranych spotkaniach, dwa razy górą były Jaskółki, a trzykrotnie zwyciężał Orkan.

Przed podopiecznymi Daniela Bartkowskiego ostatni przystanek przed barażami o awans do III ligi. Mamy nadzieję, że biało-niebiescy zakończą rozgrywki wschodniej grupy małopolskiej IV ligi zwycięstwem i w dobrych humorach będą mogli przygotowywać się do decydującej batalii. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

Zobacz również