Legenda ożywa na nowo!
SZEŚĆ BRAMEK I REMIS W SZCZYRZYCU
2019-06-16 19:48

W ostatniej kolejce IV ligi małopolskiej grupy wschód, Unia Tarnów po emocjonującym meczu zremisowała z Orkanem Szczyrzyc 3:3.

W sobotę obie grupy IV ligi małopolskiej zakończyły kampanię 2018/2019. Piłkarze Jaskółek w ostatniej kolejce mierzyli się w Szczyrzycu z miejscowym Orkanem. W wyjściowej jedenastce Unii zaszło kilka zmian w porównaniu do ostatniego meczu. Szansę gry od pierwszych minut otrzymał, grający na co dzień w drużynie juniorów starszych, Maciej Sumara. W sumie w wyjściowym składzie wybiegło na murawę czterech piłkarzy poniżej 19 roku życia. Oprócz wspomnianego Sumary byli to Dominik Wardzała, Kacper Ostrowski i Patryk Orlik.

Wynik spotkania otworzył Łukasz Popiela i wyprowadził tarnowian na prowadzenie. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali jednak stan meczu. W przerwie trener Daniel Bartkowski dokonał potrójnej zmiany, wpuszczając na murawę Artura Białego, Szymona Adamskiego i kolejnego zawodnika z zespołu juniorów starszych, Maksymiliana Starzyka. Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-niebiescy, którzy dzięki trafieniom Szymona Adamskiego i Mateusza Nowaka wyszli na prowadzenie 3:1. To nie był jednak koniec strzelania w Szczyrzycu. Miejscowi odpowiedzieli bramką kontaktową, a po chwili zdobywając trzeciego gola wyrównali rezultat i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Unia Tarnów z dorobkiem 68 punktów wygrała rozgrywki grupy wschodniej małopolskiej IV ligi i w barażach o awans zmierzy się z triumfatorem grupy zachodniej Jutrzenką Giebułtów. Podium uzupełniły ekipy Limanovii i Popradu Muszyna, gromadząc odpowiednio 63 i 62 oczka. Z czwartą ligą pożegnały się z kolei drużyny Dunajca Zakliczyn i LKS-u Szaflary, plasując się na pozycjach 14 i 15. Na ostatniej lokacie została sklasyfikowana Olimpia Pisarzowa, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek i wszystkie wiosenne spotkania z jej udziałem weryfikowane były jako walkowery.

Trzynaste miejsce zajął GKS Drwinia i jego utrzymanie będzie zależne od wyniku spotkań barażowych. Drwinianie zachowają ligowy byt w przypadku awansu Jaskółek, czyli zwycięzcy swojej grupy. Analogiczna sytuacja ma miejsce w grupie zachodniej, w której 12 zagrożone degradacją miejsce zajęła Clepardia Kraków. Na pozycjach 13-16 uplasowały się tam Wiślanka Grabie, Górnik Wieliczka, KS Olkusz oraz Kaszowianka Kaszów i te drużyny opuściły grono czwartoligowców. Większa ilość spadkowiczów w grupie zachodniej jest spowodowana tym, że z III ligi spadli Wiślanie Jaśkowice.

Pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi odbędzie się 20 czerwca w Giebułtowie, zaś rewanż 25 czerwca w Jaskółczym Gnieździe. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Orkan Szczyrzyc – Unia Tarnów 3:3 (1:1)

Bramki dla Unii:
Łukasz Popiela, Szymon Adamski, Mateusz Nowak

Unia: Łukasz Lisak – Patryk Orlik, Jacek Malisz, Marcel Tyl, Kamil Tyrka (60’ Damian Bachara), Kacper Ostrowski (46’ Maksymilian Starzyk), Mateusz Nowak, Kacper Nytko (46’ Szymon Adamski), Maciej Sumara (55’ Kamil Kasprzykowski), Łukasz Popiela, Dominik Wardzała (46’ Artur Biały)

Zobacz również