Legenda ożywa na nowo!
SZEŚĆ BRAMEK I REMIS W SZCZYRZYCU
2019-06-16 19:48

W ostatniej kolejce IV ligi małopolskiej grupy wschód, Unia Tarnów po emocjonującym meczu zremisowała z Orkanem Szczyrzyc 3:3.

W sobotę obie grupy IV ligi małopolskiej zakończyły kampanię 2018/2019. Piłkarze Jaskółek w ostatniej kolejce mierzyli się w Szczyrzycu z miejscowym Orkanem. W wyjściowej jedenastce Unii zaszło kilka zmian w porównaniu do ostatniego meczu. Szansę gry od pierwszych minut otrzymał, grający na co dzień w drużynie juniorów starszych, Maciej Sumara. W sumie w wyjściowym składzie wybiegło na murawę czterech piłkarzy poniżej 19 roku życia. Oprócz wspomnianego Sumary byli to Dominik Wardzała, Kacper Ostrowski i Patryk Orlik.

Wynik spotkania otworzył Łukasz Popiela i wyprowadził tarnowian na prowadzenie. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali jednak stan meczu. W przerwie trener Daniel Bartkowski dokonał potrójnej zmiany, wpuszczając na murawę Artura Białego, Szymona Adamskiego i kolejnego zawodnika z zespołu juniorów starszych, Maksymiliana Starzyka. Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-niebiescy, którzy dzięki trafieniom Szymona Adamskiego i Mateusza Nowaka wyszli na prowadzenie 3:1. To nie był jednak koniec strzelania w Szczyrzycu. Miejscowi odpowiedzieli bramką kontaktową, a po chwili zdobywając trzeciego gola wyrównali rezultat i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Unia Tarnów z dorobkiem 68 punktów wygrała rozgrywki grupy wschodniej małopolskiej IV ligi i w barażach o awans zmierzy się z triumfatorem grupy zachodniej Jutrzenką Giebułtów. Podium uzupełniły ekipy Limanovii i Popradu Muszyna, gromadząc odpowiednio 63 i 62 oczka. Z czwartą ligą pożegnały się z kolei drużyny Dunajca Zakliczyn i LKS-u Szaflary, plasując się na pozycjach 14 i 15. Na ostatniej lokacie została sklasyfikowana Olimpia Pisarzowa, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek i wszystkie wiosenne spotkania z jej udziałem weryfikowane były jako walkowery.

Trzynaste miejsce zajął GKS Drwinia i jego utrzymanie będzie zależne od wyniku spotkań barażowych. Drwinianie zachowają ligowy byt w przypadku awansu Jaskółek, czyli zwycięzcy swojej grupy. Analogiczna sytuacja ma miejsce w grupie zachodniej, w której 12 zagrożone degradacją miejsce zajęła Clepardia Kraków. Na pozycjach 13-16 uplasowały się tam Wiślanka Grabie, Górnik Wieliczka, KS Olkusz oraz Kaszowianka Kaszów i te drużyny opuściły grono czwartoligowców. Większa ilość spadkowiczów w grupie zachodniej jest spowodowana tym, że z III ligi spadli Wiślanie Jaśkowice.

Pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi odbędzie się 20 czerwca w Giebułtowie, zaś rewanż 25 czerwca w Jaskółczym Gnieździe. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Orkan Szczyrzyc – Unia Tarnów 3:3 (1:1)