Legenda ożywa na nowo!
CZAS NA FINAŁ SEZONU!
2019-06-19 19:10

Po 30 rozegranych kolejkach czas na decydujące starcie. Już jutro tarnowska Unia zmierzy się w z Jutrzenką Giebułtów w pierwszym z dwóch spotkań barażowych, których stawką jest awans do III ligi.

28 kolejek – tyle potrzebowali piłkarze Unii Tarnów i Jutrzenki Giebułtów, aby wygrać w lidze. Obie ekipy na dwie kolejki przed końcem zapewniły sobie triumf w swoich grupach i udział w barażach o awans do III ligi. Jaskółki rozpoczęły wiosenne zmagania od mocnego uderzenia, na dzień dobry pokonując lidera Poprad Muszyna, do którego strata po rundzie jesiennej wynosiła 5 punktów. Zwycięstwo z Popradem, wygrane Derby Tarnowa i pokonanie kolejnego poważnego kandydata do awansu, Limanovii, napędziło biało-niebieskich, którzy seryjnie wygrywali kolejne spotkania i pewnym krokiem zmierzali do celu. Ten udało się osiągnąć w 28. kolejce, zwyciężając w Szaflarach 3:1 po dwóch bramkach Łukasza Popieli i trafieniu Artura Białego.

Po spadku skupiamy się na tym, żeby po kolei wykonywać poszczególne zadania. I tak, poprzez wygrane derby, dobrą rundę jesienną, mecz na wiosnę z Popradem, Limanovią, zdobycie mistrzostwa IV ligi dotarliśmy do ostatniego zadania. Skupianie się na bieżącym zadaniu ułatwia drogę do celu - awansu do trzeciej ligi. Tak samo jest w każdym meczu, cel to zwycięstwo, a my musimy się skupić tylko na najbliższych zadaniach. Tak samo musi być w czwartek w Giebułtowie. Gdy atakujemy chcemy zdobyć bramkę, gdy tracimy piłkę musimy ją odzyskać itd. Piłkarze muszą cały czas wiedzieć "co" robić, a ja muszę im powiedzieć " jak" to robić. Skupieni na zadaniach osiągniemy cel i jestem przekonany, że zrobimy to razem z kibicami – mówi przed zbliżającym się starciem trener Daniel Bartkowski.

Jutrzenka Giebułtów dysponuje podobnym bilansem statystycznym. W 30 kolejkach zgromadziła 67 oczek, czyli o punkt mniej od tarnowian. Piłkarze z podkrakowskiej miejscowości wygrali 20 spotkań, odnieśli 3 porażki i zanotowali 7 remisów. W tabeli o 6 punktów wyprzedzili finiszujący na drugim miejscu Dalin Myślenice. Dla porównania Jaskółki wygrały jeden mecz więcej, notując też o jedną więcej porażkę. Defensywa obu zespołów spisywała się podobnie, mając niemal identyczne statystyki. Bardziej bramkostrzelną drużyną byli tarnowianie, którzy ustrzelili o 6 bramek więcej.

Dla Jutrzenki bieżący sezon jest siódmym z rzędu, w którym grają w IV lidze. Mistrzostwo grupy zachodniej jest jak dotąd największym sukcesem klubu. Większym boiskowym doświadczeniem dysponują zatem Jaskółki, które po drodze grały na drugo i trzecioligowych boiskach. Odkąd funkcjonuje obecny system rozgrywek, baraże o awans pomiędzy mistrzem grupy wschodniej i zachodniej rozgrywane były trzykrotnie. Za każdym razem promocję uzyskiwała ekipa z grupy zachodniej, a zespołom ze wschodu nie udało się wygrać żadnego ze spotkań. Mamy nadzieję, że tarnowianie przełamią hegemonię zespołów z zachodniej części naszego województwa i po roku przerwy powrócą do III ligi. Dodajmy, że wynik baraży zadecyduje nie tylko o tym, kto w przyszłym sezonie zagra na trzecioligowych boiskach, ale też kto pożegna się z IV ligą. Będzie to Clepardia Kraków lub GKS Drwinia, które utrzymają się w przypadku awansu drużyny ze swojej grupy.

Do Giebułtowa z pewnością wybierze się liczna grupa kibiców Jaskółek. Wierzymy, że swoim dopingiem poniosą naszą drużynę do zwycięstwa, które pozwoli zbliżyć się do upragnionego celu, którym jest powrót do III ligi. Tych z Was, którzy nie będą mogli być z nami na stadionie zapraszamy na transmisję telewizyjną, którą przeprowadzi portal Polsport.live oraz do śledzenia relacji na żywo w naszych mediach społecznościowych. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o 17:00. Razem walczymy o awans!

Zobacz również

UMOCNIĆ SIĘ NA FOTELU LIDERA

2019-10-18, 12:59