Legenda ożywa na nowo!
DECYDUJĄCE STARCIE W JASKÓŁCZYM GNIEŹDZIE
2019-06-24 19:29

Już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od wielkich piłkarskich emocji w Jaskółczym Gnieździe. W decydującym o awansie do III ligi meczu Unia Tarnów zmierzy się z Jutrzenką Giebułtów.

Nadszedł moment, na który kibice Jaskółek czekali od początku sezonu. Po ubiegłorocznym spadku celem biało-niebieskich stał się jak najszybszy powrót na trzecioligowe boiska. Po nieco słabszym początku, na który złożyło się kilka różnych czynników, piłkarze Unii złapali wiatr w żagle rozkręcając się z każdym kolejnym meczem. Rundę jesienną Jaskółki zakończyły ze stratą 5 punktów do lidera Popradu Muszyny. Na wiosnę rozpędzona drużyna pokonywała kolejnych rywali, notując fantastyczną serię zwycięstw, w tym bardzo ważnych z bezpośrednimi rywalami do zwycięstwa w grupie, odbiła fotel lidera i coraz pewniejszym krokiem zmierzała po wygraną w rozgrywkach. Do celu pozostał już tylko jeden, najważniejszy krok. Ostatnim przystankiem w walce o awans będzie jutrzejszy mecz z Jutrzenką Giebułtów.

Pierwszy mecz barażowy nie potoczył się po myśli podopiecznych Daniela Bartkowskiego. Tarnowianie przegrali w Giebułtowie 0:1. Jednak tak jak sezon składa się z rundy jesiennej i wiosennej, tak na barażowy dwumecz składają się mecz i rewanż. Wiosną Jaskółki pokazały, że potrafią odrabiać straty.

- Mieliśmy świadomość, że na boisku w Giebułtowie będzie nam się grało bardzo ciężko. Przegraliśmy pierwszą bitwę, ale mamy jeszcze mecz u siebie. Każdą stratę można odrobić, trzeba tylko w to wierzyć i konsekwentnie realizować na boisku założenia taktyczne – mówił po czwartkowym meczu Daniel Bartkowski.

Atutem tarnowian z pewnością będzie własny stadion, na którym nie zwykli przegrywać. Dodatkowo boisko w Tarnowie rozmiarem nieco różni się od tego, na którym swoje mecze rozgrywa Jutrzenka. Dodajmy, że w bieżących rozgrywkach Unia Tarnów w dwumeczu  (jesień-wiosna) była lepsza od 14 ligowych rywali, a najczęściej osiąganym przez nią wynikiem było zwycięstwo 2:0. Taki rezultat w jutrzejszym spotkaniu da awans Jaskółkom. W przypadku remisu w dwumeczu będzie liczyła się zasada mówiąca o tym, że bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie. W przypadku idealnego remisu, czyli zwycięstwa tarnowian 1:0, konieczna będzie dogrywka, a jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, o wszystkim zadecyduje seria jedenastek.

Wtorkowe spotkanie zapowiada się niesamowicie emocjonująco. Bardzo liczymy na Waszą obecność w Jaskółczym Gnieździe, jesteście naszym 12 zawodnikiem! Początek meczu zaplanowano na 17:00. Do zobaczenia na Zbylitowskiej!

Zobacz również

UMOCNIĆ SIĘ NA FOTELU LIDERA

2019-10-18, 12:59