Legenda ożywa na nowo!
GKS DRWINIA PIERWSZYM RYWALEM JASKÓŁEK W RUNDZIE JESIENNEJ
2019-08-09 11:19

Już w najbliższy weekend swoje rozgrywki zainauguruje IV liga małopolska. W premierowym starciu piłkarze Unii Tarnów zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Drwinia. Udany poprzedni sezon w wykonaniu Jaskółek nie znalazł szczęśliwego zakończenia. Podopieczni Daniela Bartkowskiego wygrali grupę wschodnią małopolskiej IV ligi, jednak nie udało im się powrócić na trzecioligowe boiska. W barażach o awans lepszy okazał się mistrz grupy zachodniej Jutrzenka Giebułtów i tarnowianie drugi rok z rzędu występować będą w czwartej lidze. Ich pierwszym rywalem w rozpoczynającej się w weekend kampanii 2019/2020 będzie GKS Drwinia. Ekipa z powiatu bocheńskiego ubiegłoroczne rozgrywki zakończyła na miejscu zagrożonym degradacją do klasy okręgowej. Przegrane przez Unię baraże oznaczały spadek drwinian. Finalnie zespół Mateusza Stańca zachował jednak ligowy byt, gdyż z awansu zrezygnowała Olimpia Kąty.  

Po przeciętnym poprzednim sezonie na pewno chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Kadra została totalnie przebudowana z myślą o tym, by prezentować się jak najlepiej. W pierwszej kolejce gramy z Unią.Doceniamy i szanujemy przeciwnika, jednak będziemy grać o pełną pulę. W tym sezonie spada bardzo dużo zespołów z ligi, więc trzeba walczyć od początku i starać się punktować z każdym, niezależnie czy u siebie czy na wyjeździe – mówi przed niedzielnym pojedynkiem trener GKS-u.
Obie drużyny w rozgrywkach ligowych mierzyły się dotąd jedynie dwa razy. Spotkania te  miały miejsce w poprzednim sezonie. Jesienią Jaskółki pokonały drwinian na ich terenie 2:0. Wiosną w Jaskółczym Gnieździe padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Zobacz również