Legenda ożywa na nowo!
ROMAN VOROBEI PIŁKARZEM JASKÓŁEK!
2019-08-17 02:05

Unia Tarnów pozyskała nowego zawodnika. Umową z Jaskółkami związał się występujący na pozycji pomocnika, 25-letni Ukrainiec Roman Vorobei.

Urodzony 22 lutego 1994 roku w Czernihowie zawodnik może pochwalić się bogatym CV. W przeszłości występował na boiskach białoruskiej ekstraklasy w barwach Slavi Mozyr, a także w kazachskim FK Makhtaaral. Reprezentował też barwy ukraińskich klubów drugoligowych, m. in. Skały Stryj, FK Inhulets Petrowe, czy Hirnyk-Sport Horiszni Pławni. Do Polski trafił w 2017 roku przenosząc się z Odessy do Polonii Przemyśl.

Wybrałem Unię Tarnów, ponieważ jest to projekt, który się rozwija a ja chciałbym rozwijać się jako piłkarz. Mam nadzieję, że razem wywalczymy awans - mówił po podpisaniu umowy. 25-latek był także obecny na meczu z Popradem Muszyna - Po pierwszym meczu jestem pod wrażeniem. Widać, że drużyna wyróżnia się swoją grą i przygotowaniem. Jest to bardzo ambitny klub i cieszę się, że mogę być jego częścią - dodał.

Nowego pomocnika biało-niebieskich zapytaliśmy także o plany na najbliższy sezon oraz jakie są jego sportowe cele i marzenia - W najbliższym czasie moim celem jest wygrywać razem z drużyną i strzelać bramki. Marzeniem jest zagrać w polskiej ekstraklasie oraz dostać polski paszport - zakończył Roma.

Zobacz również

MECZ PRZYJAŹNI W BRZESKU

2019-09-18, 12:26