Legenda ożywa na nowo!
POWRÓCIĆ NA ZWYCIĘSKIE TORY
2019-08-17 03:46

Sierpniowy maraton piłkarski trwa w najlepsze. Już w niedzielę piłkarze Jaskółek udadzą się do pobliskiej Niecieczy na pojedynek z rezerwami Bruk-Betu Termaliki.

Początek sezonu 2019/20 to intensywny czas dla drużyn występujących w IV lidze małopolskiej. Zaledwie trzy dni po meczu z Popradem Muszyna, podopieczni Daniela Bartkowskiego ponownie staną do rywalizacji o ligowe punkty. Tym razem ich przeciwnikiem będą rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Obie drużyny rozpoczęły bieżącą kampanię od okazałego zwycięstwa. Tarnowianie w wyjazdowym pojedynku rozgromili GKS Drwinia 5:1. Dokładnie takim samym wynikiem drużyna z Niecieczy rozprawiła się z Orkanem Szczyrzyc. Druga kolejka zarówno dla jednych, jak i drugich przyniosła stratę punktów. Tarnowianie na własnym stadionie bezbramkowo zremisowali z Popradem Muszyna, z kolei Termalica przegrała w Limanowej 2:3.

Jaskółki jeszcze nigdy nie mierzyły się w lidze z rezerwami pomarańczowo-żółto-niebieskich. Z kolei przeciwko pierwszej drużynie Słoni wybiegały na boisko czterokrotnie. Premierowe starcie miało miejsce w sezonie 2007/08 i zakończyło się wynikiem 1:1. W rewanżu w Niecieczy padł dokładnie taki sam wynik, a gola dla biało-niebieskich zdobył Roger Radliński. Ogólny bilans spotkań to idealny remis. Obie drużyny odniosły po jednym zwycięstwie, a dwukrotnie padł rezultat remisowy. Prawdziwy patent na Słonie ma obrońca Jaskółek Paweł Węgrzyn. W sezonie 2008/2009 trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców w starciach przeciwko temu zespołowi. Później drogi obu klubów się rozeszły, a ekipa z gminy Żabno rozpoczęła wspinaczkę w górę ligowej hierarchii, zwieńczoną awansem do Ekstraklasy w 2015 roku. Po trzech sezonach spędzonych w elicie, Słonie po raz pierwszy od wielu lat musiały przełknąć gorycz degradacji. Poprzedni sezon zakończyły na 8. miejscu w Fortuna I lidze. Zespół rezerw po raz ostatni w zmaganiach ligowych występował w sezonie 2016/17 na szczeblu ligi okręgowej. Został reaktywowany dopiero w tym roku i dołączony do rozgrywek grupy wschodniej małopolskiej IV ligi.

Po stracie punktów w poprzedniej kolejce, zarówno jedni, jak i drudzy będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Obie drużyny zdążyły już pokazać siłę formacji ofensywnej. W tegorocznych spotkaniach z udziałem Bruk-Betu Termaliki II padło aż 11 bramek, co daje średnią 5,5 gola na mecz. Mamy jednak nadzieję, że w niedzielne przedpołudnie będą je zdobywać wyłącznie piłkarze Jaskółek i dopiszą na swoje konto kolejne trzy punkty. Początek tego emocjonująco zapowiadającego się meczu zaplanowano na godzinę 11:00.

Zobacz również

MECZ PRZYJAŹNI W BRZESKU

2019-09-18, 12:26