Legenda ożywa na nowo!
CZAS NA PRZEŁAMANIE!
2019-08-23 13:43

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Unii Tarnów w ramach 4. kolejki grupy wschodniej IV ligi małopolskiej zmierzą na własnym stadionie z Wierchami Rabka Zdrój. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11.

Nasi jutrzejsi rywale to tegoroczny beniaminek IV ligi. W poprzednim sezonie Wierchy wygrały nowosądecką okręgówkę, notując tym samym drugi z rzędu awans. Piłkarze z Rabki w minionych rozgrywkach strzelili aż 107 goli, samemu tracąc tylko 23, co jest imponującym osiągnięciem. W obecnym sezonie 6-krotnie pokonywali bramkarzy rywali, zdobywając bramkę w każdym spotkaniu. Pozostając przy bramkowych statystykach dodajmy, że piłkarze Jaskółek trafili do siatki o jeden raz więcej, a najskuteczniejszym zawodnikiem Unii u progu tegorocznych rozgrywek jest Artur Biały, który na listę strzelców wpisywał się trzykrotnie.

Oba zespoły mierzyły się w lidze tylko dwa razy, a miało to miejsce w sezonie 2003/04 w IV lidze. W premierowym starciu Jaskółki zwyciężyły w Rabce aż 5:1, po hat-tricku Hajduka i trafieniach Chrobaka oraz Jarmuły. Z kolei wiosną w Tarnowie dość niespodziewanie uległy rywalom 1:3, a honorową bramkę dla Unii zdobył Jarmuła. Tamten sezon biało-niebiescy zakończyli na 3 miejscu, plasując się Okocimskim Brzesko i Kolejarzem Stróże. Z kolei Wierchy finiszowały na przedostatniej pozycji i opuściły szeregi czwartoligowców. Zbliżające się spotkanie będzie zatem pierwszym po 15 latach ligowym pojedynkiem obu ekip.

W bieżącej kampanii Unia Tarnów w trzech meczach zgromadziła 4 punkty, notując każdy możliwy rezultat, a więc po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Wierchy wygrały jedno spotkanie, a dwukrotnie musiały uznać wyższość rywali. Co ciekawe, obie porażki miały miejsce w meczach domowych. Beniaminek z dorobkiem 3 punktów plasuje się na 10 miejscu, a więc o jedną lokatę niżej od Jaskółek. Nadchodzący pojedynek będzie zatem starciem bezpośrednich sąsiadów w tabeli. Mamy nadzieję, że podopieczni Daniela Bartkowskiego w idealnie remisowym jak dotąd bilansie wyjdą na plus, dopisując do niego drugie zwycięstwo w sezonie.

Pierwszy gwizdek jutrzejszego spotkania zabrzmi o godzinie 11. Do zobaczenia w Jaskółczym Gnieździe!

Zobacz również

MECZ PRZYJAŹNI W BRZESKU

2019-09-18, 12:26