Legenda ożywa na nowo!
SIERPNIOWY MARATON PIŁKARSKI TRWA. UNIA PODEJMUJE LUBAŃ
2019-08-31 01:34

W sobotnie popołudnie Unia Tarnów w ramach 6. serii gier IV ligi małopolskiej zmierzy się na własnym stadionie z Lubaniem Maniowy. Start piłkarskich emocji w Jaskółczym Gnieździe o 17.

Ostatni tydzień sierpnia to intensywny czas dla czwartoligowców. Jeszcze na dobre nie opadły emocje po obfitującym w bramki meczu z Wolanią, a przed podopiecznymi Daniela Bartkowskiego już kolejne wyzwanie. Tym razem do Tarnowa zawita ekipa Lubania Maniowy.

Oba zespoły w XXI wieku mierzyły się w lidze 14-krotnie. Bilans tych spotkań to miażdżąca przewaga Jaskółek, które odniosły 12 zwycięstw i ani razu nie zaznały goryczy porażki. Dwukrotnie w meczach obu drużyn zanotowano rezultat remisowy. Podział punktów miał miejsce choćby w poprzednim sezonie, kiedy to w sierpniowym spotkaniu Unia przegrywała już 0:2, ale po znakomitej końcówce wywalczyła remis dzięki trafieniu Dominika Wardzały i golu zdobytym w doliczonym czasie gry przez Marcela Tyla. Najwyższe zwycięstwo Jaskółek miało miejsce w sezonie 2011/12, kiedy to pokonały swoich rywali 4:0. Wspomniany sezon był bardzo udany dla biało-niebieskich, którzy wygrali trzecioligowe rozgrywki i wywalczyli awans do II ligi.

Ekipa znad Zalewu Czorsztyńskiego bieżącą kampanię rozpoczęła od efektownego zwycięstwa nad Glinikiem Gorlice 4:2. Później jednak przyszły trzy porażki z rzędu, odpowiednio z BKS Bochnia, rezerwami Sandecji Nowy Sącz i Orkanem Szczyrzyc. Na zwycięskie tory piłkarze Lubania powrócili w poprzedniej kolejce pokonując u siebie Limanovię 1:0 i z dorobkiem 6 punktów zajmują 11. pozycję w ligowej tabeli. Z kolei tarnowianie w ciągu ostatniego tygodnia rozprawili się najpierw z Wiechami Rabka Zdrój, a następnie pokonali Wolanię, strzelając w tych meczach aż 8 bramek. W dobrej dyspozycji strzeleckiej jest zwłaszcza Artur Biały - jeśli Unia zdobywa bramkę, to za każdym razem wpisuje się on na listę strzelców.

W ostatni dzień sierpnia zmierzą się niepokonana na własnym stadionie Unia Tarnów i pozostający bez zdobyczy punktowej w delegacji Lubań Maniowy. Mamy nadzieję, że po sobotnim spotkaniu ta statystyka zostanie podtrzymana i biało-niebiescy udanie zakończą intensywny tydzień, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 17:00.

Zobacz również

MECZ PRZYJAŹNI W BRZESKU

2019-09-18, 12:26