Legenda ożywa na nowo!
DEBIUTANCKIE TRAFIENIA DAŁY AWANS
2019-09-26 13:38

Unia Tarnów nie miała problemów z pokonaniem KS Rzepiennik Strzyżewski i zwyciężając 4:0 awansowała do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski Podokręgu Tarnów.

Od początku spotkania tarnowianie zepchnęli gospodarzy do defensywy. Jaskółki rozgrywały piłkę całą szerokością boiska, spokojnie konstruując akcje i dochodząc do sytuacji strzeleckich. Znakomitą próbą z dystansu już w pierwszych minutach popisał Patryk Orlik, ale futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Golkipera miejscowych próbowali też zaskoczyć Kamil Kasprzykowski i Maskymilian Starzyk. Aż trzy bramki dla Jaskółek padły po stałych fragmentach gry. W 14 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Artur Biały, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Martun Abovyan, który wpakował piłkę do siatki, zaliczając tym samym pierwsze trafienie w barwach tarnowskiej Unii. Jak wkrótce miało się okazać nie była to jedyna bramka Ormianina w tym dniu. Po wrzutce Kacpra Nytko z lewej strony boiska, piłka trafiła wprost pod nogi debiutującego w seniorskiej drużynie Daniela Kanarka, który z bliskiej odległości pokonał Patryka Kiełtykę i po dwudziestu minutach gry Jaskółki prowadziły już 2:0. Przewaga przyjezdnych była bardzo wyraźna, a na murawie widoczna była różnica klas dzieląca oba zespoły. Gospodarze szukali swoich szans w kontratakach, te jednak były w porę wygaszane przez blok defensywy podopiecznych Daniela Bartkowskiego.

Po zmianie stron gospodarze kilka razy zmusili do wysiłku Przemysława Łyczko. Najlepszą okazję na zdobycie gola dla czerwono-czarnych miał Mateusz Roman. Tarnowianie nie zamierzali jednak bronić wyniku i w dalszym ciągu dążyli do zdobycia kolejnych bramek, a ich przewaga nie ulegała dyskusji. Bramki numer trzy i cztery padły w bliźniaczy sposób. Przy pierwszej z nich, po rzucie rożnym wykonywanym przez Szymona Adamskiego futbolówkę głową do siatki skierował Martun Abovyan. Dwadzieścia minut później ten sam duet, ponownie z rzutu rożnego, ustalił wynik meczu na 4:0.

Unia Tarnów nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem rywala z niższej klasy rozgrywkowej i pewnie awansowała do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek. Na uznanie zasługuje jednak postawa piłkarzy z Rzepiennika Strzyżewskiego, którzy pomimo niekorzystnego wyniku i miażdżącej momentami przewagi gości, nie poddawali się i szukali swojej szansy na zdobycie honorowego trafienia. Środowy mecz upłynął pod znakiem debiutów. Debiutanckie trafienia w zespole Unii zaliczył Martun Abovyan, popisując się hat-trickiem. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie zdobyciem gola zwieńczył też Daniel Kanarek.

W pozostałych spotkaniach III rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu tarnowskiego, Metal Tarnów pokonał Olipmię Wojnicz 3:2, z kolei Tarnovia wyeliminowała Dunajec Zakliczyn. Wolny los w tej rundzie przypadł Wolanii Wola Rzędzińska.

KS Rzepiennik Strzyżewski – Unia Tarnów 0:4 (0:2)

KS: P.Kiełtyka – Popiela (85’ Mruk), Tabiś, Bryt, Kafel (77’ M. Kamiński), Nowakowski, Kucharczyk, M. Roman (81’ Musiał), Gierałt (88’ R. Roman), Ryndak (43’ K. Kamiński), A. Kiełtyka

Unia: Łyczko – Derlaga (69’ Bąska), Abovyan, Węgrzyn (58’ Oszust) – Kasprzykowski, Orlik (46’ Nowak), Leżoń, Nytko (46’ Adamski) – Kanarek (58’ Ostrowski), Biały, Starzyk

Bramki: Abovyan 14’, 55’, 75’, Kanarek 20’