Legenda ożywa na nowo!
WALKA O FINAŁ
2019-10-02 01:12

W środę piłkarze Unii Tarnów zmierzą się z Wolanią w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów. Początek spotkania w Woli Rzędzińskiej zaplanowano na 16:00.

Po wyeliminowaniu KS Rzepiennik Strzyżewski, w kolejnej rundzie los skojarzył tarnowską Unię z Wolanią Wola Rzędzińska. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w Pucharze Polski niemal równo dwa lata temu. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i o awansie zadecydowały rzuty karne. W konkursie jedenastek zwyciężyli tarnowianie i to oni cieszyli się z awansu do kolejnej rundy. We wspomnianym sezonie Jaskółki zdobyły Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów, w finale pokonując 5:1 Tuchovię. W tym roku ponownie na drodze Unii stanie Wolania, a my nie mamy nic przeciwko powtórce tamtego scenariusza.

Dzisiejsi półfinałowi rywale strzelili najwięcej bramek w bieżących rozgrywkach, spośród wszystkich zespołów grupy wschodniej małopolskiej IV ligi. O jedną więcej ma na swoim koncie Wolania, ale piłkarze z Woli Rzędzińskiej rozegrali też jedno spotkanie więcej. Miesiąc temu obie ekipy rywalizowały ze sobą w spotkaniu ligowym. W obfitującym w bramki meczu, podopieczni Daniela Bartkowskiego zwyciężyli 5:3. Dla Wolanii będzie to pierwszy mecz w tej edycji rozgrywek pucharowych, w poprzedniej rundzie bowiem zespół ten otrzymał wolny los. W drugiej parze dojdzie do derbów Tarnowa pomiędzy Metalem i Tarnovią. Początek obu meczów zaplanowano na 16:00.

Zobacz również

UMOCNIĆ SIĘ NA FOTELU LIDERA

2019-10-18, 12:59