Legenda ożywa na nowo!
ZGARNĄĆ PEŁNĄ PULĘ
2019-10-26 10:44

Runda jesienna czwartoligowych rozgrywek powoli zbliża się do końca. W 15. kolejce zmagań piłkarze Unii Tarnów udadzą się na wyjazdowy pojedynek z Limanovią.

W dzisiejszym spotkaniu naprzeciw siebie staną dwie czołowe drużyny poprzednich rozgrywek, które niemal do samego końca toczyły bój o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Ostatecznie to tarnowianie wyszli z niego zwycięsko, a ekipa z Limanowej uplasowała się na drugiej lokacie. Trudno zatem o lepszą reklamę sobotniego widowiska, zwłaszcza że podobnie jak w poprzednim sezonie, celem obu zespołów jest walka o awans do III ligi.

Październik nie układa się po myśli limanowian. W ostatnich trzech meczach żółto-czerwono-niebiescy zdobyli zaledwie punkt i osunęli się na ósme miejsce w ligowej tabeli. Zaowocowało to zmianą na stanowisku trenera – Piotra Pietrucha zastąpił Walid Kandel. Egipcjanin w przeszłości reprezentował barwy klubu jako piłkarz, przywdziewając koszulkę Limanovii na drugoligowych boiskach. Gospodarze z pewnością liczą zatem na efekt nowej miotły i przełamanie serii trzech meczów bez zwycięstwa.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego, po ostatnim pechowym remisie w Jaskółczym Gnieździe, spadli na drugie miejsce w tabeli i do lidera z Nowego Sącza tracą jeden punkt. Tarnowianie, podrażnieni stratą punktów przed własną publicznością, do Limanowej udadzą się po pełną pulę. Za Jaskółkami przemawia chociażby fakt, że w tym sezonie bardzo dobrze spisują się w spotkaniach wyjazdowych, a ich zwycięska seria trwa już od 28 sierpnia.

W bieżącym stuleciu oba zespoły mierzyły się w lidze czterokrotnie. Jaskółki rozstrzygnęły na swoją korzyść połowę z tych spotkań, raz remisując i raz schodząc z murawy pokonane. Jedyna porażka miała miejsce w poprzednim sezonie, kiedy to Unia prowadząc 2:1, ostatecznie przegrała w Limanowej 2:3. Jaskółki zrewanżowały się wiosną w Tarnowie pokonując przyjezdnych 2:0 i kontynuowały swój marsz po zwycięstwo w rozgrywkach.

Jedni i drudzy mają zatem coś do udowodnienia. W ostatniej kolejce obie drużyny zremisowały swoje spotkania z drużynami z dolnej części tabeli, zatem w dzisiejszym spotkaniu interesuje ich wyłącznie komplet punktów. Co ciekawe, we wszystkich tegorocznym meczach z udziałem Limanovii padały bramki, a lepszymi statystykami strzeleckimi dysponują Jaskółki. Kto wróci na zwycięską ścieżkę? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek tego arcyciekawego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:00.

Zobacz również