Legenda ożywa na nowo!
UDANIE ZAKOŃCZYĆ WYJAZDOWY ROK
2019-11-01 19:50

W sobotę 2 listopada piłkarze tarnowskiej Unii udadzą się na ostatni w tym roku wyjazd, by w ramach 16. serii gier rywalizować o punkty z Barciczanką Barcice.

Bieżący sezon nie układa się po myśli zespołu z Barcic. Ekipa z Sądecczyzny z dorobkiem zaledwie 8 punktów okupuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Drużyna, która jeszcze dwa lata temu triumfowała w rozgrywkach i walczyła w barażach o awans do III ligi, w tym musi drżeć o utrzymanie w gronie czwartoligowców. Barciczanka zimę spędzi w strefie spadkowej, jednak piłkarze z Barcic na pewno będą walczyć o możliwie największe zniwelowanie strat i wypracowanie sobie dobrej pozycji do ataku na wiosnę. Nadzieję na lepsze jutro dały kibicom dwa ostatnie spotkania rozgrywane na własnym stadionie, w których Barciczanka pokonała Orkan Szczyrzyc i zremisowała z Limanovią, przerywając tym samym fatalną serię 6 ligowych porażek z rzędu. Co ciekawe sezon zaczęli od zwycięstwa w Tarnowie, ogrywając w premierowym starciu naszą lokalną rywalkę, co jak dotąd pozostaje ich jedynym wyjazdowym zwycięstwem.

W poprzednim sezonie stadion w Barcicach długo pozostawał prawdziwą twierdzą, na którym każdemu z rywali ciężko grało się ciężko. Unia także nie zdołała zdobyć tam kompletu punktów, remisując w jesiennym spotkaniu 1:1. Na wiosnę w Jaskółczym Gnieździe biało-niebiescy zrewanżowali się i zwyciężając 2:1 kontynuowali swój marsz po zajęcie pierwszego miejsca na koniec rozgrywek.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego jak dotąd tylko raz musieli uznać wyższość rywala na wyjeździe, 18 sierpnia ulegając w Niecieczy 2:4. Kolejne spotkania to pięć zwycięstw z rzędu plus dwa pucharowe triumfy w Rzepienniku Strzyżewskim i Woli Rzędzińskiej. W ostatniej kolejce tarnowianie grając w dziesiątkę zremisowali w Limanowej 2:2, dwukrotnie odrabiając straty. Jaskółki są niepokonane w delegacji od 28 sierpnia.

W pojedynku lidera z czerwoną latarnią ligi faworytem są Jaskółki. Nie oznacza to jednak, że tarnowian w Barcicach będzie czekała łatwa przeprawa. Gospodarze jutrzejszego spotkania w październikowych meczach u siebie zdobyli połowę ze swojego dotychczasowego dorobku punktowego i z pewnością będą chcieli powiększyć tę zdobycz. Z kolei tarnowianie pragną udanie zakończyć wyjazdowy rok i po dwóch remisach powrócić na zwycięską ścieżkę. Początek sobotniego starcia zaplanowano na 11:00.

Zobacz również