Legenda ożywa na nowo!
ZWYCIĘSTWO W BARCICACH
2019-11-02 17:44

Unia Tarnów pokonała Barciczankę Barcice w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym roku. Dzięki temu zwycięstwu Jaskółki umocniły się w na fotelu lidera grupy wschodniej małopolskiej IV ligi.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach pogodowych. Porywisty wiatr i przenikliwe zimno nie przeszkodziły jednak Jaskółkom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. W pierwszej części spotkania kibice, którzy tego dnia wybrali się na stadion w Barcicach nie oglądali bramek. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Łukasz Popiela, ale po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kacpra Rejentowicza.

Unia objęła prowadzenie w 56 minucie gry po golu Artura Białego, który strzałem z około piętnastu metrów umieścił piłkę w siatce. Gospodarze kilkukrotnie starali się zagrozić bramce Łukasza Lisaka, ale ich strzały były niecelne. Swoje okazje do podwyższenia wyniku mieli też biało-niebiescy. W ostatniej akcji meczu Kamil Kasprzykowski ustalił wynik spotkania na 2:0 dla gości.

Jaskółki udanie zakończyły wyjazdowy rok 2019 – w 18 rozegranych spotkaniach wygrały 12-krotnie, z czego na ten sezon przypada 8 z tych triumfów, wliczając w to także spotkania w ramach regionalnego Pucharu Polski. Dzięki wygranej oraz potknięciu drugiej w tabeli Sandecji jest już pewne, że Unia zimę spędzi w fotelu lidera IV ligi małopolskiej grupy wschód.

Barciczanka Barcice – Unia Tarnów 0:2 (0:0)

Barciczanka: Rejentowicz – Kantor (65’ Kumor), Jarosz, Wąsowicz (65’ Kumor), Jurczak, Grądziel, Maślejak, Saratowicz, Migacz, Szeliga, Dyląg (85’ Urasiński)

Unia: Lisak – Abovyan, Malisz, Węgrzyn – Tyrka (73’ Sumara), Leżoń, Vorobei (82’ Kanarek), Nytko (85’ Kasprzykowski) – Wardzała (62’ Oszust), Popiela (46’ Miłkowski), Biały

Bramki: 56’ Biały, 90’+4 Kasprzykowski

Żółte kartki: Wąsowicz, Szeliga, Zagórski (trener), Suchodolski (masażysta) – Abovyan, Sumara

Sędziował: Damian First (Gorlice)

Zobacz również