Legenda ożywa na nowo!
ROBERT WITEK: BARDZO CHCIAŁEM POMÓC DRUŻYNIE W DERBOWEJ RYWALIZACJI
2019-11-08 19:51

Kapitan drużyny Jaskółek Robert Witek od kilku tygodni zmaga się z bolesną kontuzją. Kiedy zobaczymy go w ligowej rywalizacji? Jak przebiega rehabilitacja? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w krótkiej rozmowie z Robertem.

Dzień dobry! Robercie, runda jesienna powoli dobiega końca - był to niezwykle intensywny czas dla całej drużyny. Obecnie na chwilę przed ostatnim meczem w rundzie jesiennej Jaskółki zajmują pozycję lidera w ligowej tabeli. Ale nie było to zadanie łatwe do zrealizowania...

Robert Witek: Dzień dobry! Zgadza się, jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli z małą przewagą punktową i w ostatnim meczu zrobimy wszystko, żeby to utrzymać. Przewaga mogłaby być zdecydowanie większa, gdybyśmy nie zgubili kilku punktów w meczach na własnym boisku. Jesteśmy jednak zadowoleni z wyniku, ponieważ pozycja lidera nie jest przypadkowa. Ciężko pracowaliśmy na treningach co przyniosło efekty.

Robercie, kibice martwią się o Twoje zdrowie i dość długą, bo kilkutygodniową przerwę w ligowych rozgrywkach..

Do urazu doszło na początku września. Intensywność w pierwszej części sezonu była dość duża, ponieważ graliśmy mecze co 3 dni. Niestety na jednym z treningów poczułem kłujący ból w dolnej części brzucha. Jak się później okazało było to naderwanie mięśni brzucha.

Już kilkukrotnie słyszeliśmy o Twojej możliwości wznowienia gry, ale niestety nawet gdy próbowałeś trenować to ból powracał..

Zaraz po zakończeniu rehabilitacji i zabiegów próbowałem zacząć trenować. Niestety ból był na tyle silny, że nie byłem w stanie kontynuować treningu. Bardzo żałuję, ponieważ nie sądziłem, że to potrwa aż tak długo. Jest to dosyć bolesna kontuzja i czas jej leczenia nie należy do najkrótszych.

Czy jest szansa, że zobaczymy Cię na boisku w Derbach Tarnowa?

Bardzo chciałem wrócić na boisko jak najszybciej, niestety nie uda się to już w tej rundzie. A to oznacza, że w derbach nie wystąpię. Jestem jednak z drużyną przez cały czas i w sobotę damy z siebie wszystko żeby zwycięstwem zakończyć tę rundę.

Podpytując trochę prywatnie.. Czym dla Ciebie są derby? Czy faktycznie to mecz, do którego podchodzi się z wyjątkowym nastawieniem, a gdy wychodzi się na murawę to towarzyszą mu unikalne emocje i duża presja?

Derby to wyjątkowy mecz, zwłaszcza dla wychowanka klubu. Jest to spotkanie, w którym trzeba pokazać charakter, liczy się tylko zwycięstwo. Wygrana pozwala dopisać w tabeli 3 punkty tak samo jak w zwykłym meczu. Jednak wygrywając derby można zdobyć zdecydowanie więcej - szacunek kibiców. Tak jak wspomniałaś, temu meczowi zawsze towarzyszy dużo emocji i presja jest ogromna. W końcu walka toczy się o to kto będzie chodził z podniesioną głową przez następne pół roku. Gra w derbach to coś wyjątkowego. Atmosfera tego meczu jest zdecydowanie inna i nie da się jej porównać do innych kolejek. Żeby to poczuć trzeba być na boisku lub na trybunach. Dlatego zapraszam wszystkich kibiców w sobotę na nasz stadion. Bądźcie z nami i wspierajcie nas głośnym dopingiem, jest to dla nas bardzo ważne. Liczymy na Wasze liczne przybycie!

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Dzięki również! Pozdrawiam wszystkich kibiców! Bądźcie z nami na Derbach!

Zobacz również